Новак Джокович изравни Федерер, постигайки една от най-доминантните си и бързи победи на Australian Open (ВИДЕО)

7751 0

Новак Джокович постигна един от най-бързите си и доминантни успехи на Australian Open. Сърбинът победи Адриан Манарино от Франция с 6:0, 6:0, 6:3 на 1/8-финалната фаза за час и 46 минути игра. По този начин Ноле си осигури 58-и четвъртфинал на турнирите от Големия шлем в кариерата и изравни по този показател Роджър Федерер.

Новак Джокович с лесна победа на Australian Open

Развой на Джокович - Манарино

Още: Медведев: Боржеш победи намиращия се в супер форма Григор, това е голямо постижение!

Само 34 минути бяха нужни на Ноле, за да затвори първия сет с "геврек", оставяйки своя опонент на 0. Втората част бе копие на първата, но на Джокович му беше нужна минута повече, за да си осигури предимство от 2:0.

Третият сет бе най-интересен. Манарино показа характер, но допусна да бъде пробит в четвъртия сет и Джокович не позволи да се стигне до обрат, затваряйки мача с 3:0 сета.

За Новак предстои сериозно предизвикателство в следващия кръг. Сърбинът ще играе на четвъртфинал с победителя от мача между американеца Тейлър Фриц и гръцкият представител Стефанос Циципас.

Още: 16-годишната Йоана Константинова с летящ старт на Australian Open 2024 при девойките