Невероятно, но факт: Световната №1 Ига Швьонтек е аут от Australian Open 2024 (ВИДЕО)

862 0

19-годишната Линда Носкова от Чехия (№50 в ранглистата на WTA) поднесе голямата изненада на деня на Australian Open, отстранявайки Ига Швьонтек на 1/16-финалите!

Световната №1 е аут от AO 2024

Полякинята, която е №1 в света, допусна обрат и загуби двубоя с 6:3, 3:6, 4:6, който продължи 2 часа и 22 минути!

В първия сет Швьонтек осъществи пробив в шестия гейм и след това го спечели с 6:3. Във втория Носкова последва примера ѝ с брейк в осмия гейм и впоследствие изравни сетовете (6:3).

Двете се пробиха по веднъж в началото на решителната трета част за 2:2, а в седмия гейм Швьонтек пак не успя да вземе подаването си и в крайна сметка чехкинята се класира на 1/8-финалите, затваряйки сблъсъка при 6:4.

На следващото "стъпало" в Мелбърн Линда Носкова ще премери сили с победителката от мача Елина Свитолина - Виктория Голубич!

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ - Нуно Боржеш обясни в кой момент от мача е почувствал, че може да победи Григор Димитров на Australian Open