Мощен Григор Димитров сломи руснак на старта на Australian Open 2023, идва ред на сърбин (ВИДЕО)

2988 0

Първата ни ракета при мъжете - Григор Димитров (№28 в света), стартира по прекрасен начин участието си на тазгодишното издание на Australian Open. Българинът победи руснака Аслан Карацев (№82) с 3:0 сета - 7:6 (3), 7:5, 6:2, за 2 часа и 22 минути игра и така се класира за втория кръг от надпреварата!

В първия сет нямаше пробиви, а пред Гришо се откри само една възможност за осъществяването на такъв - в четвъртия гейм. В началото на тайбрека и двамата тенисисти загубиха по едно подаване за 2-2, но след това хасковлията дръпна с 5-2 и успя да затвори първата част при 7-3.

Вторият сет бе огледален на първия до 5:5, като този път Григор изпусна брейкбол в третия гейм. 11-ият се оказа маратонски - Карацев отрази пет точки за пробив, но при шестата се пропука. Така Димитров поведе с 6:5 и впоследствие на свой сервис успя да спечели и втората част.

Третият сет бе най-кратък - Гришо осъществи пробиви в петия и седмия гейм и така спечели мача със 7:6 (3), 7:5, 6:2!

*Във втория кръг на Australian Open 2023 първата ни ракета ще се изправи срещу сърбина Ласло Джере (№68), който победи с 3:1 (6:4, 1:6, 6:4, 6:1) белгиеца Зизу Бергс (№130).