Карлос Алкарас твори история! 19-годишният тенисист срази и Джокович след Надал (ВИДЕО)

3864 0

Карлос Алкарас продължава да твори история. 19-годишният тенисист срази и световния №1 Новак Джокович и се класира за финала на турнира по тенис от сериите "Мастърс" 1000 на клей  Мадрид. Надпреварата в испанската столица е с награден фонд 6,58 милиона евро.

Карлос надви сърбина 6:7(5), 7:5, 7:6(5) за 3:35 часа, което е най-дългият мач в турнира досега.

Припомняме, че вчера младият испанец елиминира и своя идол Рафаел Надал на четвъртфиналите.

Алкарас загуби първия сет след тайбрек, но направи обрат в следващите две части и постигна най-великата победа в досегашната си кариера.

На финала Карлос  ще се изправи срещу  победителя от другия полуфинал между двукратния шампион и защитаващ титлата си Александър Зверев  и Стефанос Циципас. Двамата играят по-късно днес.

А ето как Джокович разкри, че Алкарас вече е любимец на сина му.