Карлос Алкарас победи идола си Рафаел Надал и ще играе срещу Новак Джокович (ВИДЕО)

5861 0

Младокът Карлос Алкарас се класира за полуфиналите на силния тенис турнир от сериите Мастърс 1000 за първи път в своята кариера, след като елиминира петкратния шампион в надпреварата Рафаел Надал в три сета – 6:2, 1:6, 6:3, за два часа и 15 минути игра.

*19-годишният тийнейджър постигна най-голямата победа в кариерата си, като сломи своя идол, който бе изтощен след тежкия четвъртфинал с Давид Гофен вчера (5 май).

Двубоят между двамата испанци започна с три последователни пробива, преди Алкарас да затвърди предимството си с брейк в седмия гейм, след който сервира успешно, за да поведе в резултата.

Във втората част опитният Надал стигна първи до пробив в четвъртия гейм - в него противникът му поиска медицински таймаут, а след завръщането си на корта Матадорът довърши нещата и вкара сблъсъка в решителен трети сет.

В него първите три гейма минаха без пробиви, преди тийнейджърът да стигне до брейк в четвъртия. До края на частта Надал така и не успя да превъзмогне изоставането си и след страхотно разиграване за финал, в което направи минаващ удар покрай именития си съперник.

По този начин Алкарас предотврати сблъсък между Надал и Новак Джокович в полуфиналите, след като по-рано през деня световният №1 надигра категорично поляка Хуберт Хуркач в два сета. Тийнейджърът продължава със силното си представяне от началото на годината, като стигна трети полуфинал от първите четири турнира от сериите Мастърс 1000.