Карлос Алкарас се справи с французин и вече гледа към 1/16-финалите на Уимбълдън

1131 0

Световният №1 в мъжкия тенис - Карло Алкарас, се класира за 1/16-финалите на Уимбълдън, след като се справи в 3 сета с французина Александър Мюлер (№84) в двубой от втория кръг на надпреварата.

2 часа и 34 минути бяха нужни на 20-годишния испанец, за да се наложи над противника си с 6:4, 7:6 (2), 6:3.

В първите шест гейма на първия сет нямаше пробиви, а Алкарас стигна до такъв в седмия, който след това бе затвърден за аванс от 5:3. Въпреки че пропусна три сетбола в деветия гейм, в десетия Карлос реализира четвъртата открила се възможност и така затвори първата част при 6:4.

Вторият сет бе изключително оспорван и без брейкове влезе в тайбрек. В него обаче световният №1 бе безапелационен и го спечели със 7-2 точки.

В оказалия се последен трети сет Карлос Алкарас проби сервиса на съперника в осмия гейм за аванс от 5:3 и след това на своята ракета затвори срещата от втория мачбол, въпреки че му се наложи и да отразява две възможности за връщане на брейка.

*На 1/16-финалите го очаква победителят от Джейсън Кублер (Австралия, №77) и Николас Джари (Чили, №28).

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ - Съветите на Григор: "Безстрашният" Алкарас има "пукнатини" в играта си, но играчите не ги виждат!