Циципас отново се оказа непреодолимо препятствие за Григор Димитров

8399 0

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров не успя да вземе реванш от Стефанос Циципас и гъркът го отстрани и от турнира по тенис от сериите Мастърс 1000 в Мадрид. Световният №5 елиминира Гришо на осминалифиналите на надпреварата след 6:3, 6:4. Двубоят продължи 77 минути.

Българинът отново нямаше ден. Сервисът му изобщо не спореше, което доведе и до нервност в играта му на моменти. Той направи и много непредизвикани грешки. В този мач обаче той даде по-сериозен отпор на Циципас, който се превръща в черна котка за топ тенисиста ни.

Гришо допусна по един пробив в двата сета, което се оказа достатъчно за съперника му. За разлика от него, сервисът на Циципас се оказа най-силното оръжие на гърка в мача.

Така Григор записа четвърта загуба срещу Циципас. Българинът има само една победа срещу гърка. Днес нашата гордост в тениса не успя да си отмъсти за поражението преди две седмици в Барселона.

ПЪРВИ СЕТ

0:1 – Гъркът набързо затвори първия гейм в мача.

1:1 – Гришо взе подаването си с мощен форхенд.

1:2 – Ципипас взе и второто си подаване, като затвори гейма с ас.

2:2 – Гришо вкара мощни форхенди и изравни.

2:3 – Стефанос продължи с асовете и набързо затвори гейма.

2:4 – Гришо започна да греши и Циципас дръпна с 0:40. Така с три непредизвикани грешки и една предизвикана, гъркът осъществи първия пробив в мача.

2:5 – Стефанос затвърди пробива си, като Григор поне успя да спре серията му от 10 поредни точки.

3:5 - Гришо продължи да прави грешки и да играе пренавито, но спечели подаването си.

3:6 – Гришо не се даваше и се стигна до първи дюс при сервис на Циципас. Все пак гъркът затвори първата част с форхенд уинър.

ВТОРИ СЕТ

1:0 – Това бе най-дългият гейм в мача досега. Гришо спаси брейкбола и успя да го спечели.

1:1 – Гъркът спечели лесно подаването си, като сервисите му продължиха да бъдат отлични

1:2 – Пробив за Циципас. Гъркът направи втория си брейк в срещата, като първоначално Гришо спаси брейкбола, но в крайна сметка загуби подаването си.

1:3 – Циципас затвърди пробива си с гейм на нула.

2:3 –  В този гейм Гришо показа и нервност, а влезе и в спор със съдията за една точка. Все пак Димитров показа характер и въпреки, че изоставаше с 0:30, не допусна нов пробив.

2:4 – Циципас продължи с асовете, които станаха общо 9 от началото на срещата.

3:4 – Най-накрая хасковлията спечели по-убедително подаването си.

3:5 – Гейм на нула за Циципас.

4:5 – Гришо не се предаде и взе подаването си.

4:6 – Циципас затвори гейма, а с това и мача.

ПРЕДИ СРЕЩАТА

Димитров ще преследва реванш срещу Циципас. Гъркът го победи преди две седмици с 6:1, 6:4 на турнира в Барселона. В досегашните сблъсъци помежду им Циципас има предимство. Стефанос спечели три от четирите си мача срещу Гришо.

Димитров вчера разби за 70 минути Диего Шварцман след 6:0, 6:3. Нашето момче не остави никакви шансове на аржентинеца, който е №15 в световната ранглиста.

Циципас пък снощи надви Лука Пуй с 6:3, 6:4.