Новак Джокович не сгреши в поредна среща и очаква Надал на полуфиналите в Мадрид

1298 0

Сръбската легенда Новак Джокович се класира за полуфиналите на тенис турнира на клей от сериите "Мастърс 1000" в Мадрид. Това е седмото му класиране на тази фаза в испанската столица и общо 72-ият полуфинал на от този мащаб.

Сърбинът надделя над поляка Хуберт Хуркач с 6:3, 6:4 след час и 22 минути. Това бе четвъртата среща между двамата състезатели, като "джокера" печели всичките мачове.

Победителят осъществи ранен пробив на старта и поведе с 3:0, а по-късно увеличи преднината си до 5:2, докато в крайна сметка затвори първия сет с 6:3. Във втората част играта бе равностойна до 2:2, когато Джокович спечели подаването на Хуркач и опитният тенисист взе два гейма аванс. Първият в ранглистата пропусна два мачбола при 5:4, но малко след това, на свой сервис, затвори срещата с 6:4.

На полуфиналите сърбинът ще се изправи срещу победителя от испанския сблъсък между Рафаел Надал и Карлос Алкарас, който ще се проведе по-късно днес. Наградният фонд на турнира е 6,58 милиона евро.

Вижте какво каза Джокович по адрес на Надал!