Жалко! Виктория Томова отпадна в Нотингам след мач, продължил два дни

1440 0

Най-добрата ни тенисистка Виктория Томова отпадна в първия кръг на турнира по тенис от сериите WTA 250 в Нотингам. Надпреварата е с награден фонд 259 303 долара.

Първата ракета на България отстъпи с 2:6, 6:3, 6:7(5) на Елизабет Мандлик (САЩ). Двубоят беше довършен днес, след като вчера беше прекъснат в началото на третия сет при 2:1 гейма в полза на българката.

При доиграването днес Томова проби за 4:2 гейма, но №110 в световната ранглиста Мандлик успя да обърне до 6:5. При този резултат американката сервираше за победата, но Вики отговори с рибрейк. В последвалия тайбрек българката поведе с 2:0 точки, но Мандлик обърна до 4:2, а след това и до 6:3. Томова отрази първите два мачбола при подаване на съперничката, но при 5:6 тя отново загуби разиграване на собствен сервис и отпадна.

Въпреки поражението Томова заработи 1 точка за световната ранглиста, в която заема 79-ото място.