Жалко! Виктория Томова възкръсна, но не успя да направи сензация и напусна Ролан Гарос

5925 0

Най-добрата тенисистка на България – Виктория Томова, не успя да спечели първата си победа в основната схема на „Ролан Гарос“. 27-годишната ни първа ракета при дамите отстъпи пред рускинята Екатерина Александрова след 1:6, 6:2, 1:6 в началния кръг на надпреварата. Двубоят продължи 93 минути.

По този начин поставената под №23 в основната схема на турнира и в света Александрова спечели третия си сблъсък с българката. Досега двете имаха разменени по една победа, но след този успех рускинята взе превес с 2:1.

Мачът в Париж се превърна в парад на пробивите. Александрова направи общо 7 за цялата среща, докато Томова постигна 4. Софиянката изигра поредния си силен двубой през сезона, но нямаше сили да направи сензация на старта на Откритото първенство по тенис на Франция.

Дори срещата започна с пробив за Вики. След това обаче рускинята спечели 6 поредни гейма и затвори първия сет.

Във втората част играта на българката потръгна и тя направи 3 пробива, за да я спечели с 6:2. В третия сет обаче Томова се срина и съперничката й не остави шансове на Вики, чиито съпротивителни сили изглежда свършиха и отново спечели първия гейм, след което загуби 6 поредни гейма, респективно и срещата.

ПЪРВИ СЕТ

1:0 - ПРОБИВ - Нашето момиче започна отлично мача и направи пробив

1:1 - ПРОБИВ - Веднага след това обаче Александрова върна пробива. Стигна се до 40:40, но рускинята успя да затвори гейма.

1:2 – Третия гейм протече доста оспорвано. В крайна сметка обаче Александрова го спечели.

1:3 – ПРОБИВ – Рускинята стигна до 40:0, след което Виктория направи една точка, но Александрова я проби за втори път.

1:4 – Рускинята направи 2 аса за 30:0. Впоследствие тя затвори и този гейм.

1:5 – ПРОБИВ – Рускинята направи третия си пробив.

1:6 – Александрова затвори сета. Нашето момиче даде сериозен отпор, като това се оказа най-дълго продължилият гейм до момента.

ВТОРИ СЕТ

1:0 – Томова спечели подаването си на 0.

2:0 – ПРОБИВ – Виктория поведе с 40:15 и  стигна до втория си пробив в мача.

2:1 – ПРОБИВ – Двете тенисистки изиграха поредния оспорван гейм, но в крайна сметка Александрова направи рибрейк, четвъртия си пробив от началото на двубоя.

3:1 – ПРОБИВ – Пореден нов дълъг гейм и нов пробив, този път за Томова, нейн трети.

4:1 – Томова затвори гейма, който отново протече изключително оспорвано.

4:2 – Александрова спечели подаването си.

5:2 – Виктория Томова също взе своето подаване, като този път това се случи сравнително бързо.

6:2 – ПРОБИВ – Нашето момиче успя отново да противодейства успешно на съперничката си. Така направи четвъртия си пробив и спечели сета.

ТРЕТИ СЕТ

1:0 – Вики спечели подаването си.

1:1 – Александрова също спечели гейма при своето сервиране.

1:2 – ПРОБИВ – Рускинята се възползва от грешките на българката и записа петия си пробив в мача.

1:3 – Рускинята затвърди пробива си.

1:4 – ПРОБИВ – Забеляза се спад в играта на българката и съперничката й регистрира шестия си пробив от началото на мача.

1:5 – Рускинята спечели набързо сервирането си.

1:6 – ПРОБИВ – Александрова направи седмия си пробив, с което затвори и мача.

ПРЕДИ СРЕЩАТА

Вики Томова ще играе за втори път в основната схема на "Ролан Гарос" в кариерата си. При победа над рускинята Вики ще се изправи срещу "щастливата губеща" Нао Хибино или Анна-Лена Фридзам, а съперничка в трети кръг може да бъде 14-ата в схемата Беатрис Хадад Мая от Бразилия.

Миналата година Томова, която влезе като "щастлива губеща", отпадна още на старта от американката Даниел Колинс с 0:6, 4:6.

Българката определено е считана за аутсайдер в мача, но през тази година  показа, че може да побеждава по-високоранкирани съперници.