Жалко! Александър Донски се размина с финал в Монастир

Снимка: БФ Тенис

750 0

Националът на България Александър Донски отпадна полуфиналите на турнира по тенис на твърда настилка от сериите "Фючърс" на Световната федерация ITF в Монастир. Надпреварата в Тунис е с награден фонд 15 000 долара.

Донски, който бе поставен под №6 в основната схема, загуби от четвъртия поставен Симон Бопен от Белгия с 4:6, 6:2, 2:6. Двубоят продължи 2 часа и 14 минути.

Нашето момче изостана с 2:4 в първия сет и загуби с 4:6. След това той подобри играта си и във втората част взе четири поредни гейма след равенството 2:2 в началото и стигна до 1:1 сета. В третата част обаче отново изпадна в ролята на догонващ и загуби мача.

Донски заработи 4 точки за световната ранглиста при мъжете и 753 долара.

Още новини за тенис четете в Sportlive.bg.