Супер! Александър Донски е на крачка от финал в Монастир

Снимка: Lap.bg

1031 0

Националът на България Александър Донски се класира за полуфиналите на турнира по тенис на твърда настилка в Монастир. Надпреварата в Тунис е с награден фонд 15 000 долара.

Българинът, който е поставен под №6, победи германеца Майк Щайнер с 6:3, 7:6(6). Двубоят продължи 108 минути, а нашето момче не даде нито една възможност за пробив на съперника си.

Донски беше много солиден при подаването си, като пласира 9 аса и спечели 35 от 40 разиграни точки при вкаран първи сервис. Той взе ранен аванс от 3:1 гейма и нямаше проблеми до края на първия сет, а втората част беше равностойна и стигна до тайбрек. В него българинът навакса пасив от 2:4 точки, след което отрази и сетбол при 5:6, а с три поредни разигравания стигна до крайния успех.

Александър си заработи 4 точки за световната ранглиста с днешната победа. За място на финала той ще спори срещу четвъртия в схемата Симон Бопен от Белгия, като двубоят е утре.