Григор Димитров напред в Монте Карло, Гришо с бърза победа на старта

7055 0

Григор Димитров стартира участието си на турнира по тенис в Монте Карло с победа срещу грузинеца Николоз Басилашвили.

6:3, 2:0 и отказване.

Във втория кръг на силната надпревара на клей, Димитров ще спори с победителя от сръбското дерби - Лайович - Крайнович.

Коя родна ТВ ще излъчи сблъсъка на Гришо?

ПЪРВИ СЕТ

1:0 - на свой сервис Григор нямаше проблеми да спечели първия гейм на 15 и да поведе в резултата.

1:1 - грузинецът на свой ред побърза да възстанови равенството и дръпна с 40:0, но след това спечели две разигравания с хубави уинъри. Все пак, Басилашвили взе следващата точка.

2:1 - Гришо натисна на начален удар и спечели на 0 гейма.

2:2 - Три непредизвикани грешки от Гришо и Николоз поведе с 40:0 в този четвърти гейм от мача. Последва такава и грузинеца за 15:40, но първата ракета на България прати бекхенд в мрежата след това.

3:2 - мачът започна с доста бързи сервис-геймове - Григор спечели петия на 0!

4:2 - Пробив за Гришо! Дълъг гейм, нашият тенисист проби при третата си възможност.

5:2 - Подаване на 0 за Димитров.

5:3 - Гейм на 40 за Николоз.

6:3 - Ново подаване на нула за Гришо.

ВТОРИ СЕТ

1:0 - Брейк за Григор. Димитров отново имаше общо 3 възможности за пробив и осъществи именно третата. Отлично начало на втората част.

2:0 - Гришо изоставаше с 15:30, но направи ювелирна къса топка в ключов момент, а след това затвърди пробива си със сервис-гейм на 30.

Басилашвили пък се отказа в следващия гейм, явно поради контузия.

ПРЕДИ 1/32-финала

Първата ракета на България е под №28 в света в момента, а днешният му противник е №20!

За последно Гришо излезе на корта на 26 март, когато загуби от Макензи Макдоналд (САЩ) на старта на турнира в Маями. Срещата завърши 0:2 сета (1:6, 4:6), а това бе второ поредно поражение за 30-годишния българин, след това от Андрей Рубльов на 1/4-финала в Индиън Уелс (18 март) - отново 0:2 сета (5:7, 2:6).

30-годишният Басилашвили също бе отстранен още на старта в Маями - победи го американецът Дженсън Бруксби - 3:6, 1:6 за един час и 11 минути игра.

До този момент двамата са се срещали само веднъж - през 2017 година. По време на София Оупън Гришо печели с 2:0 (6:3, 6:1), а този 1/2-финал в "Арена Армеец" приключи за точно 65 минути. Впоследствие Димитров спечели и турнира!