Франсис Тиафо продължи наказателната акция - натупа руснак и вече е на 1/2-финал на US Open

1628 0

Световният №26 в мъжкия тенис - Франсис Тиафо, се класира за 1/2-финалите на US Open, записвайки нова чиста победа, този път срещу Андрей Рубльов (№11).

Американецът се наложи над руснака с 3:0 сета - 7:6 (3), 7:6 (0), 6:4, а мачът продължи 2 часа и 39 минути!

Тиафо продължи с перфектното си представяне в Ню Йорк и все още има само един загубен сет - от Рафаел Надал на 1/8-финалите.

Той записа 18 аса и едва 50% на първи сервис, но спечели 88% от точките, разиграни на него. Рубльов се отчете с 14 аса, 55% на първи начален удар и 77% успеваемост. Французинът отрази всичките четири точки за пробив, които имаше съперникът му, а руснакът бе 3/4 по този показател.

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ - 5 часа и 18 минути бяха нужни на Алкарас и Синер, за да определят 1/2-финалиста на US Open!