Джокович се поизпоти, на стартира с успешно в Монте Карло

1009 0

Звездата на Сърбия в тениса - Новак Джокович, започна успешно кампанията си на Мастърс турнира в Монте Карло. Световният №1 елиминира във втори кръг руснака Иван Гахов със 7:6(5), 6:2. Съперникът на Джокович бе четвърта резерва за квалификациите в Княжеството, а срещата за него бе едва трета на АТР ниво.

За сърбина това бе първи мач от повече от месец. За последно той игра на турнира в Дубай, където стигна до полуфиналите. Преди това спечели титлата от Aустрелиън Оупън.

Ноле имаше проблеми срещу световния №198 в първия сет в Монте Карло. До 4-4 двамата си размениха по пробив, като накрая се стигна до тайбрек, в който Джокович надделя – 7-6(5).

Частта продължи час и 10 минути, а още след подновяването на играта носителят на 22 титли от Големия шлем показа, че ще направи всичко възможно вторият сет да е доста по-кратък. Така и се случи, като Джокович проби за 3-2, а до края не загуби гейм, приключвайки втория сет за под 40 минути – 6-2.

В трети кръг сърбинът очаква Лоренцо Музети или Лука Нарди.