Даниил Медведев триумфира в Лос Кабос, не остави шансове на Нори

1036 0

Водачът в световната ранглиста по тенис Даниил Медведев спечели титлата на турнира за мъже на твърда настилка в Лос Кабос с награден фонд 920 хиляди долара.

Медведев победи британеца Камерън Нори със 7:5, 6:0 за час и 21 минути. Това е първа титла за годината за руския тенисист, първа след 11-месечна пауза и общо 14-а от турнирите на АТП. Той прекъсна серията си от пет последователни загубени финала от победата си на Откритото първенство на САЩ през 2021 година насам.

26-годишният Нори, трети поставен в схемата, не успя да защити трофея, който спечели през миналия сезон.

След размяна на три последователни пробива Даниил Медведев поведе с 5:3. Британецът изравни за 5:5, но руснакът спечели следващите осем гейма и триумфира в Лос Кабос.