Жалко! Григор Димитров напълно безсилен срещу Циципас в Барселона

11055 0

Гордостта на България в мъжкия тенис Григор Димитров не успя да се противопостави на Стефанос Циципас и отпадна на 1/8-финалите в турнира от сериите АТР 500 в Барселона. Световният №5 не остави никакви шансове на Гришо, който загуби безславно след 1:6, 4:6. Двубоят продължи само 71 минути.

Играта на Димитров не спореше, особено през първия сет, в който допусна 3 пробива и 23-годишният грък го затвори при 6:1. Нито първият сервис, нито ретурът на Григор се получаваха.

Вторият сет започна с пробив на Димитров, но той веднага допусна рибрейк. След това Гришо направи нов брейк за 3:2, но отново не го затвърди. Все пак Димитров даде по-сериозен отпор във втората част, но я загуби с 4:6, с което и мача.

Така Циципас спечели четвъртия сблъсък помежду им. Победите на гърка станаха три срещу една за Гришо.

ЕТО КАК СЕ РАЗВИ МАЧА:

ПЪРВИ СЕТ

0:1 - Циципас направи пробив още в първия гейм. Гъркът стигна до 40:15, след което Гришо върна една точка, но след това прати топката в мрежата и пробивът стана факт.

0:2 - Гъркът затвърди пробива.

0:3 - Циципас направи нов пробив. Решаващо засега се оказва недоброто изпълнение на първи сервис от страна на Гришо. Григор продължи да прави грешки от форхенд. Стигна се до 0:30, а след това и до новия брейк.

0:4 - Втори затвърден пробив от Циципас.

1:4 - Най-накрая Гришо взе първия си гейм в мача, непозволяйки трети пореден пробив. Той го затвори след 40:15, а успехът дойде, след като започна да влиза първият сервиз на нашия тенисист.

1:5 - Гъркът взе гейма, след като ретурът на Гришо продължава да куца.

1:6 – Циципас направи трети пробив и спечели първия сет след по-малко от половин час игра.

ВТОРИ СЕТ

1:0 - Григор стигна до брейкпоинт и след грешка от форхенд на Циципас направи първия си пробив в мача.

1:1 – Гришо не успя да затвърди пробива си и Циципас осъществи рибрейк.

1:2 – Гъркът пак обърна нещата. Григор отново сбърка бекхенда си по обратния диагонал при последната точка в гейма.

2:2 – Гришо успя да спечели подаването си.

3:2 – Григор стигна до брейкпоинт, но бенкендът му излезе в аут. Последва неточен форхенд на Стефанос. Григор взе втория си пробив след точен бекхенд.

3:3 - Циципас отново осъществи рибрейк.

3:4 – Гъркът този път не допусна пробив.

4:4 - Григор също спечели подаването си.

4:5 - Циципас не допусна грешка и е на гейм от крайната победа.

4:6 - Стефанос направи пробив, с който затвори сета и мача. Победната точка дойде след двойна грешка на Гришо.

ПРЕДИ СРЕЩАТА

Гришо стигна до битката с първата ракета на Гърция, след като отстрани аржентинеца Федерико Кория в сблъсък, продължил два дни заради изсипалия се дъжд в Каталуния. Димитров победи с  4:6, 6:3, 6:4.

В предишния кръг Циципас се наложи в три гейма с 6:1, 4:6, 6:2 над Иля Ивашка от Беларус.

Това ще е четвъртият сблъсък между Димитров и Циципас, който е поставен под №1 в основната схема на турнира в Барселона. Григор има една победа в общо трите си срещи с гърка. За последно двамата играха във Виена миналата година, когато Циципас победи със 7:6 (4), 6:4.

Победителят от срещата ще трябва да изиграе още един мач днес - на четвъртфиналите срещу Хауме Мунар или Карлос Алкарас. Двубоят е насрочен за не по-рано от 19:00 часа .