"Чудото" на Гришо, сложило край на чакането за победа в Маями (ВИДЕО)

4576 0

Григор Димитров успешно сложи край на негативната си серия от загуби в Маями, където нямаше победа от 2019 г. насам. Българинът записа драматичен обрат с 4:6, 7:6 (5), 6:4 срещу Ян-Ленард Щруф след 2 часа и 33 минути игра рано тази сутрин и се върна на победния път.

Димитров завърши мача с 23 аса и спечели 83% от точките на първи сервис. Той направи 46 печеливши удара срещу 25 за съперника. Българинът допусна повече непредизвикани грешки – 36 срещу 27.

Обратът на българина

Именно и големият брой грешки бяха в същността на загубения първи сет, като първата ни ракета показа съвсем различна игра през втората част, а след преполовяването й започна със страхотни изпълнения, като едно такова от началото на третия сет бе споделено и от Tennis TV.

Вижте кой е следващият съперник на Димитров по време на надпреварата в Маями!