България загуби, но Григор Димитров ще играе финал: "Внезапна смърт" и нечовешко разиграване за победа (ВИДЕО)

Снимка: БГНЕС/ЕПА

5245 0

Най-добрият български тенисист Григор Димитров не взе участие в така важния плейоф за България за влизане в Световната група на Купа "Дейвис". Без него страната ни бе достойна, но загуби оспорвано с 1:3 от фаворита в дуела Казахстан.

През същото време Гришо играе на демонстративния турнир UTS във Франкфурт. Там той записа поредна победа и ще играе във финала, след като на полуфинала се справи с Диего Шварцман в оспорван дуел.

Българинът надделя с 3:2 части. Той поведе с 2:0 след 15-9 и 14-9 в първите четвъртини (всяка е дълга по 8 минути). Аржентинецът обаче изравни с категорични победи в следващите две четвъртини (21-7 и 22-4).

Стигна се до "внезапна смърт", където Димитров триумфира с 2-0. Там първата точка бе много зрелищна и приключи след цели 30 разигравания - вижте я чрез кадрите по-долу в материала. Вижте и как България без Григор Димитров загуби от Казахстан за Купа "Дейвис".