Браво! Шиникова мачка в Сърбия, класира на се ¼-финал

974 0

Българката Изабелла Шиникова се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове във Върнячка баня. Надпреварата в Сърбия е  с награден фонд 25 000 долара.

Поставената под номер 4 българка разгроми Ивана Попович (Австралия) с 6:1, 6:1. Срещата продължи 72 минути.

С този успех Изабелла заработи 9 точки за световната ранглиста, а следващата й съперничка ще бъде определена след мача между петата поставена Елена Малигина (Естония) и Силвия Нирич (Хърватия).

Денислава Глушкова отпадна във втория кръг на сингъл след поражение от номер 7 Миа Ристич (Сърбия) с 4:6, 1:6. Срещата продължи за 107 минути. 19-годишната българка навакса ранно изоставане от 1:4, но след това загуби седем поредни гейма и това се оказа решаващо.

Шиникова и Глушкова ще излязат отново на корта днес следобед за четвъртфиналите на двойки срещу водачките в схемата Малигина и Михаела Байерлова (Чехия).