Алкарас стартира мощно на „Уимбълдън“ и сложи край на кариерата на бивш №25 в света (ВИДЕО)

Снимка: Getty images

1503 0

Световният №1 в мъжкия тенис - Карлос Алкарас, надделя над 36-годишният Жереми Шарди с 6:0, 6:2, 7:5 в първия си мач на „Уимбълдън“. Мачът продължи 113 минути и се проведе на покрития заради дъжда корт номер 1 в Лондон.

Срещата бе последна на сингъл за опитния французин, който приключва със спорта само с една победа и пет поредни загуби през настоящата година. Най-доброто му класиране в световната ранглиста и 25-ото място. Кариерата на Шарди на тръгна надолу след 2021 година след негативна реакция от ваксина срещу коронавирус, което го извади от строя за 16 месеца.

В следващия кръг Алкарас ще срещне победителя от френския сблъсък Александър Мюлер - Артур Риндеркнех.

Испанецът започна отлично двубоя с Шарди днес, печелейки подаването на съперника си още в първия му сервис гейм. Той затвърди пробива с гейм на нула, а след това направи още един такъв. Добрата му игра продължи и световният номер 1 не даде нито гейм на Шарди.

Втората част започна както и първата - с пробив за Алкарас. В петия гейм испанецът реализира нов пробив и така си улесни задачата, печелейки втория сет с 6:2.

Третият сет бе най-оспорван. Алкарас имаше две точки за пробив в петия гейм, но не успя да ги реализира. Следващият гейм се игра над 10 минути, а Шарди при четвъртата си възможност успя да пробие. Последва рибрейк, а в 11-ия гейм испанецът стигна до нов пробив, след което затвори третата част със 7:5, а с това и мача