Александър Зверев победи Ласло Джере на финала в Хамбург и спечели първа титла от 2021-ва година насам (ВИДЕО)

873 0

Световният №19 в мъжкия тенис - Александър Зверев, спечели турнира на клей в Хамбург (Германия), побеждавайки на финала сърбина Ласло Джере (№57) с 2:0 сета - 7:5, 6:3, като двубоят продължи 1 час и 50 минути!

По този начин олимпийският шампион от Токио завоюва първата си титла от Финалите на ATP в края на 2021-ва година и първа след счупването на глезена, което получи по време на полуфиналите на "Ролан Гарос" през 2022-ра...

Освен това, Зверев стана и едва вторият германец след Михаел Щих през 1993-та, който печели в Хамбург, въпреки че надпреварата съществува вече 55 години.

Развой на мача

В деветия гейм на първия сет, при равенство 4:4, Саша трябваше да спасява 4 точки за пробив, а след това в 12-ия осъществи брейк, който му позволи да избегне тайбрека и така да затвори частта при 7:5.

В четвъртия гейм на втория сет Зверев проби Джере и впоследствие затвърди брейка за солиден аванс от 4:1. 28-годишният сърбин "показа зъби" и върна пробива в седмия гейм, но в осмия отново допусна такъв, изостана с 3:5 и в крайна сметка загуби финала с 5:7, 3:6.

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ - Ига Швьонтек прегази германка за 69 минути и спечели турнира във Варшава (ВИДЕО)