Адриан Андреев даде само два гейма на французин и ще играе на 1/8-финал в Испания

428 0

Третата ракета на България в мъжкия тенис - Адриан Андреев (№263 в света), се класира за 1/8-финалите на турнира на твърди кортове в Тенерифе, Испания.

Андреев смаза французин

Това се случи, след като 22-годишният софиянец смаза французина Валентин Ройе (№254) с 6:1, 6:1 на 1/16-финалите, а двубоят продължи само 64 минути.

Адриан Андреев смаза французин в Испания

В първия сет Адриан осъществи три пробива - в първия, в петия и в седмия гейм и го затвори от втората открила се възможност.

Още: Григор Димитров развали 4-годишно проклятие: С него "изгоряха" Медведев, Синер и още топ играчи

Във втория сет българинът отново бе господар на корта, пробивайки подаването на Ройе във втория и в четвъртия гейм, а впоследствие реализира третия открил се мачбол.

Андреев показа много висока успеваемост на вкаран първи сервис - 83%, печелейки 79% от разиграванията на него. Също така, нашето момче не даде нито една брейк точка на съперника!

За място на 1/4-финалите в Тенерифе третата ни ракета ще премери сили с Пабло Ямас Руис от Испания (№160), който надделя над руснака Алибек Качмазов (№267) със 7:6 (5), 6:4.

*Ето и кой ще бъде следващият съперник на Григор Димитров на Australian Open 2024!