Каролине Возняцки спря похода на Цвети Пиронкова в Лондон

Снимка: Guliver/GettyImages

6793 0

Най-добрата българска тенисистка за последните 10 години Цветана Пиронкова отпадна във втория кръг на "Уимбълдън" след поражение с 3:6, 4:6 от бившата №1 и настояща №5 Каролине Возняцки.

Пловдивчанката имаше своите шансове и в двата сета, но датчанката бе по-добрата от двете и заслужено продължи към третия кръг в "Ол Инглънд Клъб".

Първи сет

1:0 - Срещата започна с гейм за Цветана Пиронкова, за който тя трябваше да се потруди.

1:1 - Отговорът на бившата №1 не закъсня и тя лесно изравни резултата.

Пробив! 1:2 - Цвети стартира добре втория си сервис гейм, поведе с 30:0, но допусна обрат, който доведе до пробив.

Пробив! 2:2 - Българката имаше шанс да върне моментално пробива и се възползва от него. Тя поведе с 15:40 и при втория опит навакса изоставането си.

3:2 - Българката трудно, но все пак успешно опази подаването си и отново излезе напред в резултата.

3:3 - Датчанката изпитваше трудности в сервис гейма си, като се стигна до 40:40, но в крайна сметка тя спечели подаването си, въпреки че спаси точка за пробив.

Пробив! 3:4 - Возняцки стигна до точка за пробив във важния седми гейм на първия сет и проби подаването на българката.

3:5 - Лесен гейм за бившата №1.

Пробив! 3:6 - Нов пробив за Возняцки ѝ гарантира спечелването на първия сет.

Втори сет

0:1 - Возняцки откри резултата и във втората част на мача, като демонстрира спокойствие на корта.

1:1 - Цвети имаше трудности в първия си сервис гейм за втория сет. Противничката ѝ стигна до точка за пробив при 30:40, която бе отразена, а секунди по-късно резултат бе изравнен.

1:2 - Най-дългият гейм в мача до момента бе спечелен много трудно от Возняцки.

1:3 - Пиронкова позволи нов пробив в сервиса си.

2:3 - Втори пореден пробив в сета върна интригата в мача.

3:3 - Българката отново тръгна трудно в гейма си, като позволи да се стигне до 30:30, но след две поредни точки изравни.

3:4 - Возняцки записа експресен гейм без да дава точка на българката.

4:4 - Пиронкова отново имаше трудности в своя сервис гейм, като дори спаси точка за пробив, но в крайна сметка взе своя сервис гейм.

4:5 - Лесен гейм за датчанката, в който тя даде само точка на посрещащата.

Това е любимият турнир на Цветана Пиронкова, като преди години тя игра полуфинал и по традиция се представя успешно на тревата в Лондон, изненадвайки повечето тенис анализатори. Сега препятствието пред нея е много сериозно, след като се изправя срещу набиращата скорост Каролине Возняцки.

В момента датчанката е поставена под №6 в света и набира скорост в световната ранглиста. Тя се представя успешно от началото на годината и е фаворит в предстоящия двубой. В преките сблъсъци между двете Возняцки има 5 победи и нито едно поражение.