Изненада! Зверев се сгромоляса срещу 124-тия в света на Уимбълдън

Снимка: Getty Images/Gulliver

2389 0

Александър Зверев допусна нова разочароваща загуба през 2019 година, след като отпадна безславно още в първи кръг на Уимбълдън след загуба от номер 124 в света Иржи Весели в четири сета – в отделните части 4-6, 6-3, 6-2, 7-5.

Първият сет беше равностоен, като петият в основната схема дочака своя момент и поведе в резултата. Младият германец обаче се пропука във втората част след 3-3 гейма и позволи на чеха да възстанови равенството. Вдъхновен от играта си в края на втория сет, Весели дръпна на бърза ръка с 3-0 в третия, като не допусна колебания и обърна изцяло развоя на събитията в своя полза.

Четвъртата част бе равностойна, но Зверев не издържа на напрежението и записа пореден лош резултат през сезона. Това е и най-голямата изненада от началото на Уимбълдън при мъжете. Весели чака във втори кръг победителя от двубоя между Пабло Куевас и Дамир Джумхур. Напред продължават още Робин Хаазе, Гуидо Пея, Иво Карлович, Алексей Попирин и Фернандо Вердаско.