Джокович преодоля Чорич и си уреди среща с Тийм

Снимка: Gulliver/GettyImages

995 0

Бившият номер 1 в света Новак Джокович се класира за третия кръг на турнира от сериите Мастърс в Монте Карло, след като победи хърватина Борна Чорич със 7-6(2), 7-5 в мач от втория кръг на надпреварата.

Първият сет бе много оспорван, като двамата тенисисти си размениха по един пробив, преди да стигнат до тайбрек, в който Джокович се наложи категорично със 7-2. Във втората част двамата допускаха повече грешки, като сърбинът сервираше за мача при 5-4, но се пропука и допусна пробив, но след това взе два поредни гейма и в крайна сметка затвори мача след 2 часа и 15 минути игра.

По този начин Джокович се класира за третия кръг на турнира, където ще срещне петия поставен в схемата Доминик Тийм, който вчера оцеля в трисетова битка с Андрей Рубльов, след като спаси един мачбол.

Джокера води с 5-1 в досегашните мачове с Тийм, но последният мач между двамата на четвъртфиналите на Ролан Гарос миналата година завърши с убедителна трисетова победа за австриеца.