Зрелищно: 21-годишната Сидни Маклафлин подобри световния рекорд на 400м препятствия (ВИДЕО)

2061 0

Олимпийските игри в Токио започват след по-малко от един месец (23 юли), но изглежда, че златният медал в дисциплината 400 метра с препятствия при жените вече знае своя притежател!

21-годишната американка Сидни Маклафлин постави нов световен рекорд в бягането на тази дистанция по време на олимпийските лекоатлетически квалификации в Юджийн, САЩ.

Тя преодоля препятствията по 400-метровото трасе за 51.90 секунди и така подобри с цели 26 стотни предишното върхово постижение на световната шампионка Далайла Мухамад, което бе поставено на 4 октомври 2019 година.

Именно Мухамад завърши втора с резултат 52.42 и заедно с Маклафлин спечелиха квоти за Олимпиадата в Япония. Ако и двете спринтьорки са здрави, то едва ли някоя друга състезателка ще може да се бори с тях за златото!