В Русия: Кой е очаквал 20-годишна българка да победи Шувалова, Музичук и почти да бие Горячкина?!

Снимка: Еврофутбол

9923 0

В Русия следят с особено внимание битката във финала на Световната купа по шахмат между своята представителка Александра Горячкина и българската Нургюл Салимова. Изданието "Спорт Експрес" определя нашата състезателка като "голямата сензация на турнира".

Популярната спортна медия отбелязва, че Салимова е едва 29-а поставена и че в ранглистата не е дори в топ 50, докато Горячкина е шеста в света по рапид.

"Въпреки че даването на прогнози на Световната купа, както всички вече разбраха, е безполезно. Кой би си помислил, че 20-годишна българска шахматистка, която започна от първи кръг, ще изхвърли от битката Полина Шувалова, Анна Музичук и едва не победи втората поставена", пише "Спорт Експрес".

Медията отбелязва, че това е втори опит за рускинята да спечели Световната купа. През 2021 г. тя също игра финал, но тогава отстъпи на сънародничката си Александра Костенюк. Още новини за Нургюл Салимова четете в Sportlive.bg.