Страхотно! Ансамбълът на България с още едно злато в Клуж

Снимка: Офиц. Фейсбук страница на БФХГ

1193 0

Ансамбълът на България по художествена гимнастика  завоюва втора титла Световната чалъндж купа по художествена гимнастика в румънския град Клуж. След златото в многобоя, днес възпитаничките на Весела Димитрова станаха шампионки и на финала с пет обръча.

Грациите ни в състав Женина Трашлиева, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов, Маргарита Василева и Радина Томова представиха без грешка композицията си и получиха оценка от 35.250 точки, от които 18.000 за трудност.

На второ място се нареди е Израел с 34.550 точки, а на трета позиция завърши Испания с 34.450 точки.

Българските гимнастички спечелиха четири медала -златен, два сребърни и бронзов в първите три от общо шест финала на отделните уреди при жените и при ансамблите на турнира в Румъния.

Боряна Калейн завоюва сребърните отличия на обръч и на топка, а Стилияна Николова стана трета на обръч.

Калейн изигра силно двете си композиции и беше оценена с 35.700 точки на обръч и 34.200 на топка. Николова взе бронза на финала на обръч с 34.450 точки и остана пета на топка с 33.500.

А ето подробности как ансамбълът ни спечели първото злато в Клуж.