Боряна Калейн донесе втори медал на България от Световните игри по художествена гимнастика в САЩ

1287 0

Талантливата Боряна Калейн спечели втори за медал от Световните игри по художествена гимнастика в американския град Бирмингам, щата Алабама. Нашето момиче се поздрави със сребро във финала на лента!

Вчера родната грация ликува със златото на обръч, а тази сутрин бе близо до ново първо място след страхотна лента, но леки неточности не ѝ позволиха да триумфира, като оценката от 32.650 ѝ отреди второто място.

Златото отиде при израелката Дария Атаманов с 32.750 точки, а с бронза се окичи представителката на Украйна Виктория Оноприенко с оценка 31.750.

В другия финал за деня на бухалки, Калейн допусна грешка и остана четвърта на уреда!

Другата ни състезателка - Ева Брезалиева, постигна пето място на бухалки при единствения си финал на Световните игри. Шампионка на уреда стана София Рафаели от Италия, а със среброто и бронза се поздравиха съответно Атаманов и словенката Екатерина Веденеева.