Стилияна Николова спечели сребро на Световната чалъндж купа, малко не достигна на Боряна Калейн

Снимка: Emona Tsoncheva / LAP.bg

1581 0

Стилияна Николова спечели сребърен медал в многобоя на Световната чалъндж купа по художествена гимнастика, която се провежда в Клуж, Румъния. Боряна Калейн пък зае почетното четвърто място!

Вторият състезателен ден за индивидуалната надпревара приключи с квалификациите на бухалки и лента.

Николова събра актив от 135.950 и се окичи със среброто в многобоя. Боряна остана на косъм от отличието в многобоя и със сбор от 131.300 зае четвърто място. Златният медал е за представителката на Италия - София Рафаели с 141.600. Бронзовото отличие е за Дария Атаманов от Израел, която натрупа сбор от 133.400.

Николова ще играе на финалите и на четирите уреда в неделя, 28 август, докато Калейн ще участва в три, като не успя да стигне само финала на бухалки, където остана с 13-а оценка.

По-късно днес е надпреварата на три ленти и две топки при ансамблите, след което ще станат ясни медалистите в многобоя. Тимът на България е на второ място след Израел след изпълненията с пет обръча в петък.

Световната купа в Клуж е последна проверка за гимнастичките преди Световното първенство в София между 14-18 септември!