Жалко: И Кузманов отпадна на крачка от основната схема на US Open

1015 0

Националът на България Димитър Кузманов загуби в третия кръг на квалификациите на Откритото първенство на САЩ. Българинът отстъпи на Брендън Холт от САЩ с 4-6, 6-3, 3-6. Срещата на два пъти беше прекъсвана заради дъжд.

Мико загуби първия сет след като допусна пробив в седмия гейм за преднина от 4-3 за Брендън Холт. 24-годишният американец затвърди пробива и взе сета с 6-4. Димитър Кузманов започна убедително втората част, осъществявайки ранен пробив, поведе с 3-0 гейма и задържа аванса си до победното 6-3, изравнявайки резултата.

Българинът проби още в първия гейм на третата решителна част, но веднага Холт отговори с рибрейк. Американецът спечели за втори път подаването на Кузманов за 4-2 и задържа преднината си до края на мача. По-рано и Виктория Томова отпадна на крачка от основната схема.