Българският ансамбъл спечели титлата в многобоя на Световната купа в Баку

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

2238 0

Българският ансамбъл спечели титлата в многобоя от Световната купа по художествена гимнастика в Баку! Възпитаничките на Весела Димитрова и Михаела Маевска получиха сбор от 88,150 точки за двете съчетания, които изиграха.

Петорката на България в състав Лаура Траатс, Стефани Кирякова, Симона Дянкова, Мадлен Радуканова и Ерика Зафирова изиграха чудесно съчетанието си с пет топки и получи рекордно висока оценка - 45,550 точки. За изпълнението си с обръчи и бухалки момичетата ни получиха 42,600, демонстрирайки висока класа!

Втори е тимът на Италия с 84,250, а трети е този на Беларус със сбор от 81,900.

В многобоя при индивидуалните гимнастички Боряна Калейн грабна среброто, а Катрин Тасева се класира на 7-мо място. В неделя (9.05.) ансамбълът ни ще играе и в двата финала на отделните уреди. Калейн ще участва на топка, бухалки и лента, а Тасева се класира за финалите на обръч и лента!