България спечели 8 медала повече от Игрите през 2015-а

Снимка: БГНЕС

1465 0

България спечели 18 медала на Вторите европейски игри, провели се в Минск, Беларус, което е с 8 повече от постигнатото на Първите европейски игри - тези в Баку през 2015 година. Преди 4 години страната ни завоюва 1 златен, 4 сребърни и 5 бронзови медала, като прогресът е очевиден.

В МИнск българските спортисти спечелиха 3 златни, 7 сребърни и 8 бронзови медала. Това ни нареди на 16-о място от 43-те страни-участници. Лидер и на тези Игри е Русия, която напуска Беларус със 109 медала. Това е с 55 отличия по-малко от постигнатото през 2015 година - 164.

Както е известно, златните медали за България на форума спечелиха Мария Оряшкова (борба), Станимира Петрова (бокс) и Ивет Горанова (Карате).