"Златна" Ивет Горанова на Европейските игри в Минск

2189 0

Състезателката по карате Ивет Горанова спечели златен медал в категория до 55 килограма в дисциплината "кумите" на Европейските игри в Минск.

В турнира по карате 19-годишната българка надделя за титлата над Анджелика Терлюга (Украйна), лидерка в световната ранглиста и еврошампионка, с 4:3 в категория до 55 кг. Така Ивет увеличи актива си с 4:1 победи срещу именитата си съперничка. Горанова е бронзова медалистка от световно и европейско първенство.

По-рано днес и Габриела Димитрова получи бронзовия си медал в бокса на Европейските игри в Минск. Националката заслужи отличието с класирането си за полуфиналите в категория до 51 кг. Днес се изигра финалът, който бе спечелен от туркинята Бусе Какироглу след успех над рускинята Светлана Солуанова с 4:1 съдийски гласа.

България приключи игрите с 18 отличия - 3 златни, 7 сребърни и 8 бронзови и завърши на 16-о място в класирането по медали. Лидер е Русия с общо 109 медала (44-23-42).