Фетел и Ферари отново финтираха Мерцедес

Снимка: Guliver/GettyImages

891 0

Себастиан Фетел спечели 3-ото състезание от Формула 1 за сезона, след като успя да изпревари Люис Хамилтън и Валтери Ботас, за да запише втория си триумф от началото на сезона, този път в Гран при на Бахрейн.

Още на старта пилотът на Ферари успя да задмине Люис Хамилтън, настанявайки се плътно зад Валтери Ботас, който потегли от първа позиция в днешното състезание.

След 13-ата обиколка лидерите почнаха да влизат в бокса, а пръв беше Себастиан Фетел. От Мерцедес забавиха своите пилоти и ги оставиха още 2 допълнителни обиколки с износените вече гуми, а това помогна на германския пилот да излезе в челна позиция. До края на състезанието той не изпусна лидерската позиция и спечели комфортно Гран при на Бахрейн.

Фетел беше подпомогнат и от факта, че Хамилтън получи наказание в средата на дистанцията и имаше допълнителна работа преди да излезе на втората позиция, в опит да атакува върха в последните 10 обиколки.

Ботас пък определено е голямото разочарование, след като не се възползва от по-позишъна, спечелен на квалификацията, а можеше дори да остане извън топ 3. Той се нареди зад Хамилтън, а Райконен остана на 4-о място.

Изненадата дойде от Макс Ферстапен, който отпадна рано-рано от надпреварата заради повреда в спирачната система.

В генералното класиране Фетел поведе със 7 точки на Хамилтън, докато Ферари води с 3 точки на Мерцедес.