Благой Иванов-Багата с четвърта загуба в UFC, Марчин Тибура спечели със съдийско решение

Снимка: Getty Images/Gulliver

4502 0

36-годишният българин Благой Иванов загуби седмия си мач в UFC от 37-годишния поляк Марчин Тибура с единодушно съдийско решение (27-30, 28-29, 28-29)!

Активът на Багата в най-голямата ММА организация вече е негативен - 3 победи и 4 поражения.

Първият рунд бе сравнително равностоен - Иванов успя да вкара 1-2 хубави комбинации, а Тибура му отвърна с дясно кроше в края, което успя да го разклати. Вторият рунд определено бе най-добрият на Багата, но съперникът му успя да завърши с два десни прави, които поизравниха впечатленията на съдиите.

Финалният трети рунд започна по ужасен начин за Благой и окончателно наклони везните в полза на поляка - Марчин успя да го събори и да го задържи дълго време на земята, нанасяйки множество удари. До заключителния гонг ситуацията не се промени значително и доминацията на Тибура му подпечата успеха.

По този начин Багата, който има още две битки от настоящия си договор с UFC, най-вероятно ще изпадне от Топ 15, докато Марчин Тибура, който записа седма победа в последните си осем мача, ще се изкачи още по-нагоре в Топ 10!