Преди решителните мачове в Гърция: Александър Везенков се контузи

Снимка: euroleaguebasketball.net

913 0

Българската баскетболна звезда Александър Везенков се контузи при загубата на своя Олимпиакос от Панатинайкос с 65:67 във втория мач от финалния плейоф в гръцкото баскетболно първенство.

Родният национал нарани десния си крак в борба за топката, 2 минути и половина преди края на третата четвърт, когато бе фаулиран. Той напусна паркета с помощта на съотборници и не се върна в игра.

Малко по-късно местното издание bnsports.gr написа, че още преди края на двубоя Везенков е бил откаран в Атинския медицински център, където ще мине ядрено-магнитен резонанс на дясното коляно.

Ако контузията на звездата е сериозна, той няма да помогне на Олимпиакос в някой от следващите двубои във финалния плейоф, а при лош развой - във всичките. На 11 юни е третият мач с Панатинайкос, а четвъртият е 4 дни по-късно. С успеха снощи Панатинайкос изравни резултата до 1:1.