Маями Хийт изненада Денвър Нъгетс като гост и изравни финалната серия в НБА (ВИДЕО)

1690 0

Тимът на Маями Хийт победи този на Денвър Нъгетс като гост със 111:108 и по този начин изравни до 1-1 успеха финалната серия в НБА!

Пред 19 537 зрители в зала "Бол Арена" в Денвър, домакините имаха аванс от 8 точки преди последната четвърт, но "горещите" осъществиха пълен обрат, печелейки последните 12 минути с 36:25.

Сърбинът Никола Йокич отново бе на висота, записвайки дабъл-дабъл от 41 точки и 11 борби, а съотборникът му Джамал Мъри се отчете с дабъл-дабъл - 18 точки и 10 асистенции, но усилията и на двамата се оказаха недостатъчни.

За победителите цели трима баскетболисти вкараха над 20 точки - Гейб Винсънт (23), Бам Адебайо (21) и Джими Бътлър (21).

*Мач №3 и Мач №4 от финала в НБА ще бъдат в Маями - 8 юни (3:30 часа) и 10 юни (3:30 часа). Играе се до 4 успеха от 7 срещи!

Ето и репортаж от Денвър 108:111 Маями