Лос Анджелис Лейкърс с четвърта поредна загуба, нанесена от Нъгетс, Никола Йокич блести

1463 0

Денвър Нъгетс нанесе четвърта поредна загуба на Лос Анджелис Лейкърс през настощия сезон в НБА. Тимът от Колорадо се наложи със 110:99 у дома на "Ball Arena". Под светлината на прожекторите отново бе двукратният носител на наградата за най-полезен играч през редовния сезон - Никола Йокич.

Сърбинът завърши двубоя с дабъл-дабъл и само една асистенция не му достигна да го превърне в трипъл-дабъл - 31 точки, 13 борби, 9 асистенции и 4 откраднати топки. Брус Боуен завърши с 18 пункта, а Джамал Мъри и бившият баскетболист на Лейкърс - Кентейвиъс Колдуел-Поуп отбелязаха по 13 точки.

Лейкърс отново имаше проблеми както в атака, така и в защита. Антъни Дейвис бе най-резултатен за "езерняците" с 22 точки, 14 борби и 4 асистенции. Леброн Джеймс пък разочарова с 19 пункта, като успя да вкара само 2 пъти от осемте си опита за три точки. Лони Уолкър пък записа 15 т.

След срещата в Денвър "езерняците" вече са на дъното на Западната конференция и задължително трябва да вземат някакви мерки, ако искат да прекъснат тази "черна" серия от 4 поредни разочарования. Денвър пък вече е с актив от 3 победи и 2 загуби и заема осмата позиция на Запад.