Голдън Стейт спечели мач №7 с Хюстън и отново ще спори с Кливланд за титлата

Снимка: Getty Images/Gulliver

998 0

Тимът на Голдън Стейт Уориърс победи Хюстън Рокетс със 101:92 като гост и си осигури място във финала на Националната баскетболна асоциация. "Воините" спечелиха серията с "ракетите" с 4-3.

В решителния мач Хюстън имаше преднина от 11 точки на голямата почивка, но гостите се хвърлиха на щурм, спечелиха третата четвърт с 18 точки разлика и удържаха преднината си до края. Кевин Дюрант реализира 34 точки, а Стеф Къри добави 27 пункта, 10 борби и 9 асистенции. С дабъл-дабъл завърши и Дреймънд Грийн - 10 точки и 13 завършващи подавания. За "ракетите" Джеймс Хардън отбеляза 32 точки, Пи Джей Такър - 14 т. и 12 борби. Крис Пол не игра за домакините заради травма, която получи в петия мач от серията.

Голдън Стейт ще спори за трофея с Кливланд Кавалиърс в повторение на миналогодишния финал, който бе спечелен от "воините" с 4-1. Двата отбора си размениха по една победа и в предните два финала през 2015 и 2016 г. До четири поредни заключителни срещи през годините са стигали само Лос Анджелис Лейкърс и Маями Хийт. Бостън държи рекорда за много поредни участия във финали - 10 в периода 1957 - 1966.