Драма, продължения и общо 259 точки: Александър Везенков с най-силния си мач в НБА срещу Леброн Джеймс и компания (ВИДЕО)

Снимка: колаж: SportLive.bg, снимки: Getty Images

15711 0

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков се отличи най-силния си мач в Националната баскетболна асоциация! Неговият Сакраменто Кингс записа първа домакинска победа през сезона, надделявайки със 132:127 срещу Лос Анджелис Лейкърс след продължения.

Леброн Джеймс и компания бяха сломени след 41:28, 25:27, 21:28, 28:32, 17:12 в отделните части. Саша пък отбеляза 11 точки за 18:21 минути на паркета. Така продължи възходящата линия на представяне по отношение резултатността, след като срещу Юта Джаз реализира 8, а срещу Голдън Стейт Уориърс - 10.

Освен това 28-годишният българин направи 4 борби и 1 асистенция. Той се отчете с 6 изстрела от зоната за три точки, като два от тях бяха успешни. От свободна стрелба пък бе 1 от 1.

Неговият съотборник ДеАрън Фокс бе най-резултатният в срещата, отличавайки се с цели 37 точки. Мегазвездата Леброн Джеймс бе третият по този показател, като завърши с 27 точки, 15 борби и 8 асистенции!

Александър Везенков влезе в игра за първи път в първата четвърт - около средата ѝ. Не му отне много да се разпише за 23:16 след подаване от Сабонис. Малко след това дойде и първият му чадър в лигата - срещу Рей Хачимура, след което започна и бърза атака за неговия тим и тройка на Мичъл.

За втората част Саша остана на паркета, а когато бе изваден, ЛА Лейкърс успя да навакса изоставането си и да губи само с четири точки разлика (59:55). Все пак ДиАрън Фокс оформи 66:55 за полувремето.

Леброн пропусна някои важни стрелби, а Везенков влезе стабилно и в средата на третата част, като малко след това вкара още една тройка. Любопитното е, че именно Саша пази Леброн и се справи доста добре.

Все пак "езерняците" стопяваха пасива си. В началото на последната четвърт Везенков си спечели кош и фал за 89:86. Малко след това българинът излезе от игра, а Лейкърс обърна и поведе за първи път в двубоя след тройка на Хачимура. В последната четвърт именно Леброн Джеймс спаси тима си в края и прати развръзката в продължения.

В допълнителните минути Малик Монк бе герой с 12 точки (от общо 22 в мача) и така победата бе за Сакраменто. Следващият дуел за отбора е на 2 ноември срещу Голдън Стейт като гости.