Александър Везенков стартира новия сезон в Олимпиакос с победа и MVP!

Снимка: LAP.bg

1124 0

Отборът на Олимпиакос стигна до финала на Суперкупата на Гърция срещу Панатинайкос. „Червено-белите“ победиха Промитеас с 93:65 в първия си мач на остров Родос.

Българският национал Александър Везенков започна сезона така, както завърши предния – с признание. Той бе избран за MVP на мача, като завърши с 19 точки, 5 борби и 2 асистенции само за 22 минути.

В същото време Иван Алипиев изигра първи минути с екипа на Латина в Италия. Българинът дебютира официално при загубата от Монферато със 70:91 като гост в мач от 1 кръг в Серия А2.

Националът бе сред титулярите за „нерадзурите“ и завърши с 10 точки, 6 борби, 2 асистенции и чадър.

Следващият мач на Латина в група „Зелено“ на Серия А2 ще бъде на 8 октомври. Тогава Иван Алипиев и съотборниците му ще приемат Урания Милано.

Междувременно Александър Везенков получи и друга престижна награда в Гърция (подробности четете в линка).