Александър Везенков наниза 20 точки в Евролигата, Олимпиакос превзе Валенсия (ВИДЕО)

Снимка: basketball.bg

857 0

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков и съотборниците му от Олимпиакос победиха Валенсия с 92:85 (15:25, 20:20, 30:13, 27:27) като гост в Испания в среща от 25-ия кръг на Евролигата!

Успехът бе седми пореден и общо 18-ти за гръцкия гранд, който е лидер във временното класиране. Тимът на Валенсия заема девето място преди изиграването на всички мачове от кръга с актив от 13 победи и 12 поражения.

27-годишният Везенков допринесе за победата на гостите от Пирея с 20 точки, 16 от които отбеляза през второто полувреме и добави 7 борби, 1 асистенция и 1 отнета топка за 33 минути на паркета.

Костас Папаниколау бе най-резултатен за Олимпиакос с 22 точки, 4 борби и 3 асистенции, а Томас Уолкъп се отличи с 13 точки, 2 борби и 6 асистенции. За Валенсия Клемен Препелич реализира 21 точки и 4 асистенции.

*В следващия си двубой от Евролигата Везенков и компания гостуват на италианския Армани Олимпия Милано на 3 март!

Репортаж от Валенсия 85:92 Олимпиакос