Къри поведе своите за успех над Никс (ВИДЕО)

Снимка: Guliver/GettyImages

818 0

Тимът на Голдън Стейт Уориърс спечели гостуването си на Ню Йорк Никс със 112:105, а в основата на успеха бе Стеф Къри, автор на 31 точки в мача.

"Воините" взеха първата четвърт с 29:18, но домакините спечелиха следващата с 32:20. Решаваща се оказа третата четвърт, в която гостите се наложиха с 35:26. За домакините най-резултатни станаха Дерик Роуз (28 т.) и Кристапс Порзингис (24 т. и 15 борби).

В друг двубой от НБА Далас Маверикс надигра Оклахома Сити Тъндър със 104:89. Голямата звезда на гостите Ръсел Уестбрук вкара 29 точки, а за домакините Сет Къри реализира 22. Дирк Новицки допринесе за победата с дабъл-дабъл - 18 точки и 12 борби.

Сакраменто Кингс отстъпи у дома пред Юта Джаз със 109:110 след продължение. "Джазмените" стигнаха до допълнителни пет минути благодарение на Руди Гобер и отново той осигури успеха в мача с кош, който отбеляза в последната секунда от продължението.