Голдън Стейт стопи 16 точки пасив за шеста поред победа

825 0

Отборът на Голдън Стейт Уориърс победи Бруклин Нетс със 117:101 в зала "Барклийс Сентър" в Ню Йорк. "Воините" на почивката изоставаха с 16 точки, но направиха много силна трета четвърт (39:19) и в крайна сметка спечелиха мача с 16 точки разлика.

Кевин Дюрант бе най-резултатен за победителите с 26 точки, Клей Томпсън вкара 23, Стеф Къри - 15. Тази победа стана шеста поредна за тима от Оукланд.

Бостън Селтикс пък се поздрави с четвърти пореден успех, побеждавайки Индиана Пейсърс със 109:102 в Индианаполис. "Пешеходците" спечелиха първата четвърт с 9 точки разлика, но загубиха втората с 9:29, а това се оказа решаващо за изхода на срещата.

Айзея Томас реализира 28 точки за гостите, а за Индиана Джеф Тийг завърши с 31 т.

В други двубои от НБА Ню Йорк Никс победи Орландо Меджик със 106:95 у дома, а Маями Хийт надви Лос Анджелис Лейкърс със 115:107.

За "езерняците" това е трето поредно поражение и 11-о в последните им 12 мача. /БГНЕС