Чикаго Булс с измъчен успех у дома

Снимка: Getty Images / Guliver

1052 0

Чикаго Булс победи Бостън Селтикс в оспорван двубой със 104:103 на свой терен. На почивката гостите имаха преднина от шест точки, но "биковете" спечелиха третата четвърт с 29:20, а в последната Джими Бътлър реализира два наказателни удара 0.9 секунди преди края и донесе победата на тима си.

Бътлър завърши с 29 точки, а Айзея Томас също вкара толкова за Бостън, който прекъсна серия от четири победи.

В другия мач от деня Вашингтон Уизардс надви Индиана Пейсърс със 111:98 навън. Столичани не загубиха нито една от частите в мача - 34:27, 28:25, 28:25 и 21:21.

Ото Портър стана най-резултатен в срещата с 25 точки, а Майлс Търнър и Пол Джордж вкара по 17 за Индиана.