Aвстралия даде заявка за медал в баскетбола на Игрите в Рио 2016

Снимка: Guliver/Getty Images

2951 0

Австралийският национален отбор по баскетбол даде нова сериозна заявка, че на Олимпийските игри в Рио 2016 ще се бори за минимум изравняване на върховите си постижения в историята на най-големия спортен форум - 4-то място в Сидни 2000, Атланта 1996 и Сеул 1988.

След като започна в тренировъчно темпо с очакван успех 86:62 над тоталния аутсайдер Венесуела, Австралия удари неочаквано убедително един от най-добрите европейски отбори Сърбия с 95:80.

На полувремето западните ни съседи имаха предимство при 43:40, а в началото на третата четвърт сърбите водеха с 63:62, но в последните минути австралийците наложиха смазващо превъзходство и размазаха съперника с цели 15 точки разлика.

Именно това бе дербито от днешната програма на Олимпиадата, след като предстои САЩ да срещне туристите Венесуела, а Франция се очаква да се справи на ходом с Китай.

Пати Милс бе най-резултатен за победителите с 26 точки, но играч на мача бе Андрю Делаведола със своите 23 точки и 13 асистенции.