Полша с исторически резултат на Европейско по футбол (ВИДЕО)

3945 0

Полша спечели първия си мач на Евро 2016, след като победи с 1:0 Северна Ирландия на стадиона в Ница "Алианц Ривиера". "Дружината" имаше пълно превъзхождаше съперника си по време на мача, но не успя да материализира по-убедително преимуществото си.
Единственото попадение в срещата реализира Аркадиуш Милик в 51-ата минута с премерен изстрел от десетина метра. Така Полша най-накрая постигна победа на европейско първенство в историята си, като благодарение на новия формат може да се чувства наполовина осминафиналист.
Роберт Левандовски и компания са в една група с Германия и Украйна, като вече с 3-те точки в актива си е временно на първо място и има огромен шанс да премине във фазата на елиминациите. Северна Ирландия не направи достатъчно, за да бъде считан за сериозен претендент за осминафиналите, като ще трябва да се надява на по-добри резултати в следващите си двубои, за да не отпадне безславно.

Мачът

Поляците от самото начало наложиха натиск и почти не даваха на съперника да минава центъра, въпреки че в първия четвърт час не бяха създадени чисти голови положения.

Въпреки че "дружина полска" впечатляваше с игровото си темпо, така и не успяваше да затрудни сериозно съперника. За съжаление на зрителите, ударите липсваха в първата третина на срещата, а играта бе накъсвана.

В 30-ата минута Полша изпусна най-добрата си възможност за откриване на резултата, след като чудесен шанс в наказателното поле не бе материализиран от Аркадиуш Милик, който стреля над напречната греда от чиста позиция.

В 38-ата пък вратарят МакГовърн направи спасяването на мача, избивайки в корнер опасен шут от десетина метра на Капустка.

Скучната първа част не предложи особени емоции за феновете на футбола, но малко след почивката Аркадиуш Милик откри резултата. В 51-ата минута той получи отлично подаване отдясно и с премерен, но много силен изстрел, преодоля МакГовърн - 1:0.

Поляците можеха да си подпечатат успеха в следващите минути, след като създадоха още няколко добри атаки, но два удара на Кубаш Блашчиковски не намериха очертанията.

Северна Ирландия обаче изненада с чудесна акция в 71-ата минута, при която Конър Уошингтън можеше да изравни изненадващо, но така и не успя да зарадва феновете.

В крайна сметка Полша постигна първата си победа на европейски финали, а Северна Ирландия трябваше да си вземе поука от представянето, за да въведе нужните промени за вбъдеще.

Съставът на Полша:

Шчесни, Пишчек, Глик, Паздан, Йедржежчик, Блашчиковски, Криховяк, Мачински, Капустка, Милик, Левандовски