Зрелищно равенство между България U17 и Словакия U17 в София (ВИДЕО)

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

3458 0

Юношеският национален отбор на България до 17 години завърши 3:3 с връстниците си от Словакия в приятелски мач, който се проведе в дъждовно време на базата на Българския футболен съюз в Бояна.

През първото полувреме падна само едно попадение - то бе дело на Даниел Лопушек от гостите, който се разписа в 36-ата минута. Втората част започна отлично за "лъвчетата", след като Жечко Желязков изравни резултата в 52-ата.

След това Словакия набързо изкова нов ананс - 16-годишният играч на Жилина Франтишек Коша отбеляза две попадения в рамките на 12 минути (между 56-а и 68-а) за 3:1. В 76-ата капитанът на България Симеон Шишков се разписа от дузпа, намалявайки изоставането до 2:3. Дълбоко в добавеното време на мача отново той бе точен за крайното България U17 3:3 Словакия U17.